Search

Enerģijas dzērienu ietekme


Lasīju, ka cilvēks esot miris no sirds apstāšanās dēļ tā, ka katru dienu, ilgākā laika periodā bija izdzēris vienu enerģijas dzēriena bundžiņu. Bijis ļoti noslogots dzīves ritms, nācies strādāt naktīs un no rīta doties uz pamat darbu, gulēts ir ļoti maz, jo jānodrošina ģimene.


Palasīju komentārus un viedokļi mani pārsteidza. Vairums cilvēku uzskatīja, ka vainīgs ir vai nu lielais cukura daudzums dzērienā, vai ķīmiskie piejaukumi.

Daudzi uzskatīja, ka dzerot šādus dzērienus obligāti ir jānodrošina liela fiziskā slodze un mirst tāpēc, ka pēc dzēriena lietošanas maz kustās. Kāds rakstīja, ka izdzer pat 3 un vairāk bundžiņas dienā un vēl ir dzīvs.


Uz šiem komentāriem no tagadējā redzes leņķa, godīgi sakot, skatījos ar šausmām…Paldies Dievam, ka izdomāju mācīties medicīnu, tas ir labākais, ko cilvēks var mācīties, lai saprastu likumsakarības un mācītos klīnisko domāšanu.


- Jā, enerģijas dzērieni tiešām satur lielu cukura daudzumu, bet tas nav iemesls tam, lai apstātos sirds; - Šie dzērieni rada lielu slodzi sirdij, ko cilvēks var izjust, kā paātrinātu sirdsdarbību, jo satur milzīgu kofeīna daudzumu; - Enerģijas pieplūdums var radīt vēlmi būt fiziski aktīvākam, radot papildus slodzi sirds asinsvadu sistēmai; - Iespējams cilvēks kurš gāja bojā, dienas laikā izdzēra vairāk šī dzēriena, jo mēs zinām tikai to, ko sieva bija novērojusi no rīta; - Kofeīns tādā daudzumā strādā kā stimulants, mākslīgi radot sajūtu, ka cilvēks jūtas labāk, ka enerģijas ir vairāk, bet patiesība ir pavisam cita…

Organisms strādā ļoti intensīvā režīmā, tas patērē resursus, kuru viņam nav, jo pēc būtības cilvēkam ir vispārēja pārslodze, kas prasītu atkopšanos ilgākā laika periodā, cilvēks, kurš lieto šos stimulantus, lai uzturētu sevi nomodā un mundru neļauj savam organismam atpūsties, rodas pārslodze visās orgānu sistēmās, jo īpaši sirdī, kas šajā gadījumā visticamāk arī bija novedis pie fatāla kambaru ritma (aritmijas), kā rezultātā vīrieša sirds apstājās; - Fiziska slodze, karstums, alkohols u.c. kombinācijā ar enerģijas dzērienu tiešām var radīt nepatīkamas sekas.


Cilvēkiem, kuri citiem iesaka sadzerties šos dzērienu un iet skriet maratonu, vajadzētu pastudēt medicīnu, ātri vien tik aplamus ieteikumus atmestu, jo viena lieta ir labprātīgi taisīt pašnāvību, cita šo nāvīgo metodi ieteikt citiem…


Es savā laikā, kad biju jauna un dumja, negulēju 3 diennaktis pēc kārtas, jo mācījos un dzēru vairākas bundžiņas šī burvju dzēriena dienā, lai saglabātu fokusu un neaizmigtu. Man tas izmaksāja - nedēļu ilgu atlabšanu, nespēku un nespēju izkāpt no gultas, kā arī pilnīgu kofeīna nepanesību līdz pat šodienai.


Protams, studējot esmu sākusi dzert kafiju, tomēr organisma reakcijas ir baisas, jo katra šūna atceras to, ko es nodarīju organismam un visām varītēm man rāda, ka kofeīnu nevēlas uzņemt ne grama.

109 views
Indija2020.jpg

© 2015 by Janis

Saziņai vislabāk rakstīt epastus: janis@domuspeks.com
 Tel: 22 18 05 56 
 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now