Search

Ziedošana-pareiza domāšana. Vienmēr pateicīgi, vienmēr radītāji.


Jūs pat neaptverat cik svarīgi ir ņemt vērā šo rakstu un mainīt sava prāta ieradumus.

Ievērojot šo, ir iespēja mainīt gan savu individuālo dzīvi, gan cilvēku savstarpējās attiecības kopumā, jebkādā mērogā.

Ļoti bieži esmu saskāries ar cilvēkiem, kuriem nav izpratnes par ziedošanu. Ko tas nozīmē, kā to darīt, kāpēc to darīt.

Ierastās kļūdas izpratnē par ziedojumiem: • Ziedojums, tas ir tas pats, kas par brīvu. Jo ja var maksāt cik vēlas, tad var nedot nemaz • Ziedojums, tā ir iespēja dabūt kaut ko, ko vēlos par būtiski zemāku naudu-gandrīz par brīvu • Cita galējība, ziedojums, kā iespēja samaksāt vairāk, bet ar nolūku izrādīties (citiem, vai pašam sev- redz kāds es labs).

Ar cilvēku paradumiem ziedot esmu saskāries, Indijas ceļojumos tempļos un tējas naudās, par ziedojumiem organizēto lekciju brīžos, agrāk kad vadīju labdarības biedrību u.c.

Jautājumu, cik ziedot, esmu saņēmis no pārtikušiem cilvēkiem un, protams tādiem, kuriem naudiņas maz. Esmu redzējis ziedojot bērnus un sirmus cilvēkus, dažādu tautību, ticību, dzimumu. Mūsu prāti ir puvuši.

Ziedojumus var iedalīt divās lielās kategorijās. • Ziedot, lai kādu atbalstītu, palīdzētu (sociāli atstumtām personām, veicinātu kaut kā radīšanu...). • Ziedojums, kā norādīta, vai vispār pieņemta atlīdzība par saņemto pakalpojumu (apkalpošana, seminārs, svētības saņemšana templī, grāmata...).

Otrajā kategorijā, ir jāsaprot tas, ka viena puse ir devējs. Lielākā daļa cilvēku kuri ziedo, sevi uzskata par ņēmējiem.

Tāpēc rodas situācija, ka iezogas vēlme paņemt par brīvu, vai gandrīz par brīvu. Kā zināms, ņēmēja pozīcija ir parazītiska pēc savas dabas. Neviens nevēlas būt parazīts. Cilvēkam ir jābūt ne ņēmējam, bet gan RADĪTĀJAM. Radītājs nav parazīts, radītājs ir tas kurš dod.

Tāpēc, ieteikums būtu, ja saskaraties ar situāciju, kurā kaut kas tiek dots jums par ziedojumu, neiekļūt lamatās un nepazemot sevi līdz patērētāja, ņēmēja, parazīta līmenim. Nostājieties vienā līmenī ar devēju un arī kļūstat par tādu.

Kā ziedot? 1. Ziedojot nedomājiet par summu, bet par iekšējo sajūtu klausoties sirdsapziņā. Pēc ziedojuma izdarīšanas NAV jābūt sajūtai, ka noticis izdevīgs darījums, kurā esat ietaupījuši. Pēc ziedojuma veikšanas NAV jābūt lepnuma (augstprātības, iedomības, pārestības) sajūtai par savu cēlumu. 2. NEŅEMT vērā ziedojuma saņēmēja iespējamo viedokli par jūsu ziedojuma apmēru. Ir dzirdēts, jautājums, vai tāda un tāda summa ir pietiekama? Ziedojuma gadījumā, nepastāv pietiekamas, vai nepietiekamas summas. Mēraukla ir tikai un vienīgi pirmajā punktā pieminētā sirdsapziņas balss. 3. Iekšēji dziļi un pilnā apmērā novērtējiet to ko saņemat. Izjūtiet pateicību. Ja nenovērtējat, tad kāpēc izvēlaties saņemt? 4. Pēc ziedojuma veikšanas jums iekšēji ir jājūtas brīvi, viegli, priecīgi. Kā pēc labi padarīta darba.

Vēl svarīgi! Ja gribētos dot vairāk, tomēr nav tādas iespējas, noteikti neizvairieties no saņemšanas. Viens no iemesliem kāpēc devējs ir noteicis, ka piedāvā kaut ko par ziedojumu, ir, lai iespēja saņemt būtu katram. Arī tam, kuram nav iespējas dot vairāk.

Tomēr, ja izjūtat diskomfortu, dēļ situācijas, ka šobrīd nespējat dot tik cik gribētu: • jūs vienmēr varat piedāvāt atlīdzināt ar savu palīdzību (palīdzēt organizēt, uzkopt,...) • Jūs varat noziedot, kad tāda iespēja radīsies • Jūs varat sniegt palīdzību, kādam citam, kādā citā formātā. Saņēmāt vienā vietā, bet atdevāt citā.

Vēl svarīgi! Lielākā pasaules daļa ir ieaudzināta ikdienā būt par patērētāju, tātad pieminēto ņēmēju.

Agnese Ziediņa Zariņa par to saka: „ Veikalā (vai jebkur citur) cilvēks maksājot par preci/pakalpojumu, ja naudu neatdod ar prieku, tad enerģētiski viņš to nav atdevis. Fiziski nauda ir prom, bet enerģētiski viņš to sev ir paturējis. Nav atlaidis. Tā cilvēks nobloķē pats sev iespēju saņemt vairāk līdzekļus, jo enerģētiski viņam ir ļoti daudz neatlaistās naudas. Viens no veidiem, kā radīt sev nabaga domāšanu un dzīvi”.

Tāpēc vienmēr iepirkšanos veiciet ar prieku. Ņemiet to ko vēlaties, par to cenu par kādu vēlaties un pie kases ejat ar pateicību ražotājam, pārdevējam, par iespēju iegūt to ko sev vēlaties. Un DODIET viņiem par to, ar prieku, ar iekšēju svētību. Jūs atkal abi esat devēji. Abi, kā RADĪTĀJI.

Tas pats attiecas uz jums kad esat pakalpojuma sniedzēji, veicat savu ikdienas darbu. Dariet ikvienu darbu ar prieku, jo esat šajā brīdī radītājs, tas kurš dod!

Iedomājies pasauli ar sevi un citiem. Vienmēr pateicīgi un vienmēr radītāji/devēji.

Ziedojumu saņēmējiem! Ja esat izvēlējušies šādu atlīdzību, nekad nevērtējiet ziedojumu apmēru ar kritiku, bet vienmēr ar pateicību. Ja nespējat pieņemt ziedojumu tādā apmērā, kā jums dod, tad nosakiet cenu, kas jūs apmierinās.


Snowy Mountain.png