Search

Jānis Zariņš par lekciju 9. decembrī

Raksts portālā delfi.lv par lekciju "Brīnumi manā dzīvē" un par ko runās Jānis un pārējie lektori.

Par brīnumiem un zināšanām, kuras pastāvošajai sistēmai nav izdevīgas

9. decembrī Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace", norisināsies lekciju cikls "Brīnumi manā dzīvē", kura idejas autors ir Jānis Zariņš. Šī saruna – par to, kā ideja radusies un kāpēc tas cilvēkiem būtu saistoši tieši šajā – brīnumu gaidīšanas laikā.

– Jāni, tu organizē lekciju "Brīnumi manā dzīvē". Kā tu līdz tam nonāci?

Ar dažādu pasākumu organizēšanu es sāku nodarboties pirms gadiem 10, kad vadīju Latvijas ražotāju tirdziņu Juglā. Katru nedēļas nogali veidojām kādu kultūras pasākumu, koncertus, izstādes, performances, divus gadus piedalījāmies "Staro Rīga".

– Tie bija kultūras pasākumi, bet šis ir garīga rakstura.

Man interese par garīgām tēmām ir no bērnības. Esmu daudz lasījis par reliģijām, ezotēriku, esmu sastapis cilvēkus ar spēju detalizēti aprakstīt to vietu, par kuru tikai domāju, vai noraksturot cilvēku gan ārēji, gan viņa raksturu pēc tā, ka esmu nosaucis tikai viņa vārdu. Tas un citas pieredzes man deva pārliecību, ka mums par cilvēka iekšējo, snaudošo resursu apjomu nekas netiek stāstīts. Pilnīgi pretēji, viss tiek noliegts, izsmiets.

To visu noliegt un nerunāt ir sistēma. Jo ir neiespējami, ka es to zinu, bet valdības pārstāvji, zinātnieki, garīdznieki nezina. Ja to noliedz, tad viņiem tas ir izdevīgi – izdevīgi baznīcai, izdevīgi farmācijai, izdevīgi politiķiem. Redzīgi cilvēki un informācija par to, ka katrs var sevi pilnveidot un attīstīt, ir ļoti neizdevīga.

Kad satiku savu sievu (Agnesi Ziediņu-Zariņu), tiku pilnībā ierauts pasaulē, kurā katru dienu saskaros ar to, kā cilvēki pieredz sevī šo atklājumu, ka tas viss ir pavisam reāli.

Būšana kopā ar Agnesi radīja vēlmi stāstīt citiem par tām pieredzēm, kurām kopā ejam cauri. Par laimi, Agnese ir atsaucīga un ļaujas šai iniciatīvai. Tad nu periodiski es piedāvāju kaut ko noorganizēt, lai sniegtu plašākai auditorijai iespēju iepazīt to pasauli, kura tiek no mums slēpta.

– Tu pats arī esi viens no runātājiem minētajā pasākumā.

Jā, esmu viens no pieciem runātājiem, jo, strādājot pie šā projekta, sapratu, ka arī man ir kaut kas svarīgs, ko teikt. Mērķis ir caur mūsu visu stāstiem ienest pozitīvas pārmaiņas klausītāju dzīvēs.

Nosaukums ir romantiski rotaļīgs, tomēr saturs – vērtīgs. Esmu nodēvējis pieredzes, kurām runātāji ir gājuši cauri, par "Brīnumi manā dzīvē". Katram tas ir savs, un katrs arī ieteiks savu metodi, kā viņš ir pie savas dzīves spilgtajiem notikumiem nonācis, un, galvenais, – parādīs, šo ceļu klausītājam dodot iespēju darīt to pašu un ielaist brīnumainus notikumus savās dzīvēs.

Es runāšu par prāta dabu, kā tas strādā, par to, kā un kāpēc ir nepieciešams pārņemt vadību pār prāta ierasto darbības formu. Par to, cik lielā mērā tas ir pārvērtis manu dzīvi par brīnumainu. Kā no cilvēka, kurš ir vēlējies aiziet no dzīves un pieredzējis piecus nāvei tuvus brīžus divu gadu laikā, tiku līdz savai sapņu dzīvei.

Savu tēmu varētu pat pārdēvēt no "Atbildes, kuras maina pasauli" uz "No vēlmes mirt līdz sapņu dzīvei".

– Kas ir pārējie četri lektori?

Protams, mana sieva Agnese Ziediņa-Zariņa. Agnese manā skatījumā ir vislielākais brīnums, jo viņa ar savu fizisko redzi spēj redzēt smalko pasauli, enerģijas kustību cilvēkā un apkārtējā pasaulē, spēj redzēt mirušos un dažādas citas būtnes. Papildus tam viņa spēj saņemt informāciju no Visuma, kas Agnesei dod izpratni, kā strādāt ar to visu, ko viņa redz un jūt. Par Agnesi es varētu stāstīt mūžīgi – par visu, ko esmu pieredzējis.

Nākamā runātāja ir Kristīne Om Shanti, viņa ir mūsu tuvs draugs, arī ļoti jūtīga sieviete, kura 20 gadus praktizē jogu un daudz mācās visu, kas saistīts ar dvēseles dziedināšanu. Kristīne ir ļoti šarmanta, ar viedu sirdi, viņā var klausīties stundām un gribēt dzirdēt vēl.

Andris Ciekurs šobrīd strauji kļūst atpazīstams ezotēriskajā pasaulē. Viņš ļoti saprotamā veidā runā par it kā sarežģīto, kas ir liela vērtība. Andris spēj ļoti labi saslēgties ar cilvēkiem, sajust tos, caur to izprast dziļāko būtību un palīdzēt.

Andris Kivičs ir izcils spējā izjautāt cilvēku, atverot viņā tās šķautnes, kurām citi nepiekļūst. Andra dzīve ir piesātināta, strauja, interesanta, pilna notikumu. Viņš katru nedēļu intervijās tiekas ar jaunu ezotēriskās pasaules pārstāvi un iepazīst viņus personiski. Tas ir vedis Andri pie jaunām, dziļām, pārsteidzošām izpratnēm un secinājumiem. Kivičs lekcijā būs gan lektors, gan vakara vadītājs, gan katra lektora intervētājs.

Manuprāt, interesanta un vērtīga programma. Labs veids, kā iegūt instrumentus, ar ko sākt daudz labāku Jauno gadu.