top of page
Search

Kāpēc vispār būtu jābrauc uz Indiju?


Sveiciens, mani sauc Jānis. Indijā līdz šim esmu bijis piecas reizes. Katru reizi aptuveni vienu mēnesi, tātad kopsummā pieci mēneši. Mani ceļojumi ir bijuši augustā, septembrī, oktobrī, novembrī, decembrī, janvārī. Esmu braucis viens, esmu braucis divatā, esmu braucis ar grupu. Pabijis esmu visos virzienos, bet protams ne visās pilsētās. Citi sastaptie ceļotāji teica, ka viņi ir atbraukuši uz pusgadu, citi uz gadu.

Jā, Indija ir milzīga valsts un to nav iespējams iepazīt vienā reizē. Tā ir tik ļoti dažāda un atšķirīga, tomēr es uzskatu, ka trīs nedēļas ir optimālākais ceļojuma ilgums. Vismaz man ceļojot ilgāk, sāk rasties ilgošanās pēc mājām.

Indija ir valsts, kuru es esmu iemīlējis no pirmā acu skatiena. Tiešām, jo pirms došanās uz turieni man nebija nekādas informācijas ne par valsti, ne par kultūru, kā arī es nebiju interesējies ne par vienu no reliģiskajiem novirzieniem, kuri mani uz turieni vilktu. Braucu, vienkārši, kā uz tālu valsti skatīties, kā tad nu tur ir. Rezultātā, tā kļuva par vienīgo valsti uz, kuru es vēlos atgriezties vēl un vēl. Pēc Indijas esmu bijis mēnesi garos ceļojumos uz Maroku, Ķīnu, Indonēziju, Meksiku, īsāki periodi ir pavadīti Singapūrā, Spānijā, Turcijā, Holandē, Vācijā, Anglijā, Skandināvijā, Ukrainā.

Kāpēc es uzskatu, ka Indijā ir jānokļūst katram kaut reizi dzīvē?

Kamēr tur nav būts personīgi, nav iespējams iedomāties, kā tur ir īstenībā. Tā reāli ir pilnīgi cita pasaule. Ne bildes, ne filmas, ne citu stāstītais nespēj dot patiesu izpratni. Indija rauj nost jumtu. Visu laiku nepārstāj brīnīties par to, kādi ir Indieši un kāda ir viņu dzīve. Protams ir cilvēki, kuri to nespēj pieņemt un Indija šķiet briesmīgākā vieta, tomēr lielākais vairums Indijā iemīlas.

Negribu aizvainot, tomēr subjektīvi uzskatu, ka tie, kuriem Indija izraisa izteikti negatīvu iespaidu ir cilvēki, kuri ir ar lielām grūtībām spēj pieņemt atšķirīgo. Tieši tāpēc Indija būtu ieteicama vēl jo vairāk terapijas dēļ, lai mainītu sevi un būtiski paplašinātu savu apziņu, atsakoties no dogmām un ierastā redzējuma.

Manuprāt, Indijas apmeklējums dod ļoti lielu ietekmi uz turpmāko dzīvi. Tu taču esi atgriezies no citas planētas, kā tad lai Tavs prāts nemainās?! Cilvēks viennozīmīgi sāk uztvert lietas, pasauli, sevi, apkārtējos savādāk. Jo ir ieguvis jaunu, vērtīgu pieredzi, saticis lielā vairumā cilvēkus ar savādāku ikdienu, savādāku dzīvesveidu, kurš viņiem ir norma, bet mums tik fascinējoši atšķirīgs.

Visi, kā viens atzīst, ka Indija ir brīnumu zeme. Tur notiek neticamas lietas, doma materializējas daudz ātrāk, nekā jebkur citur. Pēc manas teorijas tāpēc arī ir divas galējības, vai nu mīlestība, vai nu nepatika pret šo valsti. Jo katram Indijā materializējas viņa iekšējā pasaule. No Indijas nevajadzētu apzināti gaidīt un meklēt brīnumus. Tur ir jābūt bērnišķīgi priecīgam un atvērtam, tad brīnumi Tevi paši noķers ik mirkli. Ja būsi drūms un neapmierināts, tad Tevi noķers tikai un vienīgi neveiksmes. Ja apzināti gaidīsi lielo brīnumu, tad viss liksies- nu nekā īpaša. Tā ir zeme, kura māca ļauties, būt vieglam.

Indija ir milzu iespēju zeme. Tā ir vieta, kur var smelties iedvesmu vareniem darbiem. Esot tur, Tu saproti, ka pasaule vēl nav līdz galam radīta, ka ir tik ļoti daudz, ko tieši Tu spēj tajā paveikt. Un atgriežoties daudzi uzsāk jaunu darbību, vai sadarbību. Vieni Latvijā ieved daļu Indijas, apzinoties, ka tur ir tik daudz, kā nav šeit un otri, kuri Indijā spēj uzradīt to, kas ir pie mums, bet nav viņiem. Savukārt trešie atklāj kaut ko pavisam jaunu paši sevī.

Tā ir vieta, kur dziedināt sevi. Es garantēju, ka atbraucot atpakaļ, Jūs būsiet savādāki. Jūs būsiet ar vieglāku dzīves uztveri, smaidīgāki, atvērtāki, jautrāki, laimīgāki, iejūtīgāki, pretimnākošāki. Īsāk sakot patiesāki un cilvēcīgāki. Kāpēc? Jo Jūs šajā laika periodā būsiet pieraduši pie tāda dzīvesveida un automātiski, tas turpināsies arī mājās. Protams, līdz brīdim, kad mājinieki iegūs virsroku pār Jums un Jūs kļūsiet atkal par Latvieti parasto :).

Indija ir valsts, kuru Jūs neaizmirsīsiet, bet gan kavēsieties atmiņās par to visu savu atlikušo mūžu. Ir tikai daži mirkļi dzīvē, kuri pārspēj visu pārējo un ir mūsu spilgtākie notikumi. Tad lūk, Indija nostāsies blakus, kā viens no mūža spilgtākajiem brīžiem.

Ēdiens ir svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa un Indijai šajā jomā ir īpaši daudz ko piedāvāt. Tā ir ne tikai dvēseles paradīze, bet arī vēderu paradīzes nostūris.

Jums noteikti ir fotoalbums. Varbūt datorā, varbūt mākonī, varbūt papīrā, bet noteikti ir. Pēc Indijas tas kļūs daudzkārt biezāks, interesantāks un krāšņāks. Maz iespējams, ka jums jau ir skaistākas bildes par tām, kuras varētu tapt Indijā.

Ar ko man asociējas Indija? Smaidīgi cilvēki, patiesi cilvēki, jauki cilvēki, draudzīgi cilvēki, atsaucīgi cilvēki, jautri cilvēki, aktīvi cilvēki, dzīvespriecīgi cilvēki, skaisti kalni, saule, ūdeņi, džungļi, pērtiķīši, putni, ziloņi, govis, cūkas, traka satiksme, ļoti daudz tempļu, traka iepirkšanās, arhitektūra, gardi ēdieni, lēti, skaisti, interesanti, svētie, brīnišķīgas fotogrāfijas, skaistas atmiņas, drošība.

Jā, labprāt piebilstu dažus vārdus par drošību. Indija ir visdrošākā vieta pasaulē, kurā es jebkad esmu bijis. Pēc sajūtām. Protams, gadās kad tur kādam kaut kas ir atgadījies, tomēr es nakts laikā uz ielas ar vairāku simtu eiro kameru vienā rokā un pilnu naudas maku otrā rokā, nekur neesmu juties tik droši, kā Indijā. Nekad neesmu sastapies ne ar vienu aizdomīgu skatienu manā virzienā, ka kāds kaut ko iekārotu, ir bijusi tikai un vienīgi draudzīga, izpalīdzīga attieksme.

Es pazīstu gaišmatainas meitenes, kuras ir ceļojušas pa Indiju vienatnē, vai divatā, bez stipriem pleciem sev blakus- viss labi, droši. Protams, sargājam sevi un Dievs mūs sargās.

Ja esi bijis Indijā, uzraksti e-pastā savu komentāru, vai stāstu - iespējams publicēsim blogā.


South.png
bottom of page