top of page
Search

Īsi 15 Indijas video stāsti

Updated: Jan 3

Triljonu eiro vērtas zelta un dārgakmeņu bagātības atrodas DienvidIndijas templī. Višnu dievībai veltītā templī, aiz sešām slepenām durvīm ir noglabātas simtiem tūkstošu zelta monētas, kurām ir tūkstošiem gadu, kā arī sešus metrus garas zelta ķēdes, milzu zelta dievības greznotas ar briljantiem, milzu dārgakmeņu kaudzes. Piecas durvis ir atvērtas un tur esošie dārgumi ir desmitiem miljardu vērti, padarot šo par pasaules vērtīgāko krājumu. Tiek uzskatīts, ka aiz sestajām durvīm dārgumu ir vēl daudz vairāk. Tie cilvēki, kuri mēģinājuši sestās durvis atvērt, nav spējuši to izdarīt un gājuši bojā dīvainos apstākļos. Šo durvju atvēršana tiek uzskatīta par bīstamu visas valsts drošībai.


Septītais pasaules brīnums atrodas Indijā. Baltā marmora Tadžmahals ir viena no skaistākajām ēkām pasaulē. Imperatora veltījums mīļotajai sievai, kura mira laižot pasaulē viņu četrpadsmito bērnu.

Būvniecības izmaksas mūsdienu naudā ap 1 miljardu eiro.

Apdarē izmantoti dārgakmeņi.


Sarī Indiju rada košu un šarmantu.

Indietes sarī velk gan uz lauka strādājot, gan uz kāzām.

Auduma garums ir 8 metri.

Indijā sarī zināms jau 5000 gadu. Dārgākie ir zīda sarī un cenas var pārsniegt 100 000 EUR.


Indijā ir 22 nacionālās valodas.

Tomēr kopējais valodu skaits kurās runā Indijā ir šokējoši liels - 1600!!!


Indijā ir pasaulē lielākā kino industrija. Ik gadu tiek izlaistas ap 2000 filmām 20 Indijas valodās. Slavenākie aktieri saņem pat 30 miljonus eiro par katru filmu. Savukārt no biļešu pārdošanas gadā tiek ieņemts apmēram 1,5 miljardu eiro.Indija ir viena no pasaules lielākajām tējas audzētājām un lietotājām.

Lielākoties Indijā tēju dzer ar pienu, garšvielu maisījumu un cukurniedru cukuru.Holi ir krāsains un jautrs festivāls, kas Indijā atzīmē pavasara iestāšanos un labā triumfu pār ļauno. Esmu bijis svinībās Vrindavānā, Varanasi un citur Indijā. Holi tiek svinēts jau tūkstošiem gadu.
Indija ir valsts, kurā ir gan okeāns ar pludmalēm, gan sniegotas virsotnes, gan aizauguši džungļi, gan smilšu tuksneši... Kāda daba patīk Tev?


Indijā ir brīnišķīga un daudzveidīga dzīvnieku pasaule, sākot no majestātiskajiem Bengālijas tīģeriem līdz mazajiem, žilbinoši krāsainajiem džungļu putniem. Šajā valstī mitinās arī unikāli dzīvnieki, piemēram, Indijas vienradži. Katrs no šiem dzīvniekiem ir svarīga daļa no Indijas bagātīgās un daudzveidīgās ekosistēmas, kas aizrauj gan vietējos, gan ceļotājus no visas pasaules.Indijas krasta līnija ir 6100 km. Pat ziemā šeit peldēt, sauļoties, staigāt ir liels baudījums. Pie okeāna ir sastopami viseksotiskākie skati.


Viena no Indijas bagātībām ir ēdienu un garšvielu daudzveidība. Par lielu daļu dārzeņu, augļu un ēdienu mums nav nekādas saprašanas, kas tie ir un kā tos lieto.

900 km gara kanālu sistēma ir viens no Keralas štata krāšņumiem un dzīvības pulsa uzturētājiem. Tie apūdeņo laukus dodot ražu, ir pilni ar zivīm, kalpo par ūdenstransporta ceļiem un ir pieprasīts tūristu mērķis.

Indijas dienvidi ir 7300 km tālu no Rīgas. Tie ir īpaši krāšņi un eksotiski ar savu arhitektūru, dabu, apģērbu, vēsturi, ēdienu, tradīcijām, dzīvniekiem...

Indijas Dienvidos, katru rītu cilvēki savvaļas ezerā mazgā izglābtos ziloņus. Te ir gan milzīgi, pieauguši ziloņi, gan pavisam sīki mazulīši.

Indija ir eksotiska. Tā ir cita planēta.Video ieskats no ceļojuma, kurā pieredzam eksotiku, dzīvesveidā, arhitektūrā, tradīcijās, rituālos, vēsturē, kultūrā, mākslā, ēdienos, dzīvniekos, dabā, ticībā, apģērbā un visinterasntākais cilvēkos.

20 gadus regulāri esmu Indijā 8 gadi plānoju Indijas maršrutus un vedu turp grupas Bijušas vairāk par 20 grupām 200 + cilvēki bijuši Indijā ar mani iegūt neaizmirstamu un skaistu pieredzi


Escape to Paradise 1_edited.jpg
bottom of page